HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Andreas Kuhn: Shqiperia me Stadium modern!
nga AlbaniaSoccer   E martë, 09 Mars 2010 22:57   pdfShtypEmail
stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumb"Pasditen e se henes ne Tirane ishte i pranishem shefi i projekteve te UEFA-s, Andreas Kuhn, i cili ka vezhguar gjendjen e stadiumit dhe ka shprehur edhe nje here mbeshtetjen e plote financiare nga organi i futbollit europian per projektin e ri te FSHF-se, per te rikonstruktuar Qemal Stafen.
“UEFA ka dhene sinjale prej kohesh dhe tanime eshte e gatshme te mbeshtese rikonsktruksionin e stadiumit. Nga ajo cfare pashe mund te them se stadiumi Qemal Stafa duhet te rikonstruktohet teresisht, duhet te parametrat qe ky impiant te jete brenda standartave europiane. Ne kemi marre ok-in nga perfaqesues te shtetit qe na kane inkurajuardhe mund te themi se do te gjendet nje zgjidhje duke u bashkuar, pra UEFA, FIFA dhe padyshim FSHF”, u shpreh shefi i projekteve ne UEFA, Andreas Kuhn."

Enea Shtrepi

busy
komente