HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kristi Vangjeli 6-8 jave larg fushave
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 03 Shtator 2009 10:24   pdfShtypEmail
Futbollisti i Kombetares se Shqiperise Kristi Vangjeli pasi eshte perplasur diten e marte ne stervitje kristi_vangjeli_para_maltes1_577037682me mbrojtesin tjeter te kombetares Andi Lila do te qendroje larg fushave te pakten 6 jave. "Kam demtuar ligamentin e gjurit dhe mesova se per reabilitimin e tij do te duhen te pakten qe te qendroje larg fushave 6-8 jave. Eshte nje demtim i rende dhe nuk jam i sigurte akoma se cfare do te ndodhi, nese nevojitet nderhyrje kirurgjikale per rikuperim te ligamentit. Une do te largohem drejt Greqise, kete fundjave dhe aty do ti nenshtrohem disa testeve te tjera", u shpreh per Albaniasoccer.com mbrojtesi Kristi Vangjeli i cili do te mungoje per ndeshjen me Danimarken.

Enea Shtrepi

busy
komente