HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia ngjitet 3 pozicione
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 28 Prill 2010 13:52   pdfShtypEmail
kombetarja_ne_malteKombetarja Kuqezi edhe pse  nuk ka zhvilluar  asnje takim gjate kesaj periudhe  ka mundur te rikuperoje  3 pozicione  në klasifikimin boterore te ekipeve kombetare.Shqiperia ngjitet me 3 vende ne renditjen boterore mujore te FIFA-s, te publikuar sot me 28 Prill, duke u pozicionuar tani në vendin e 80-te.
Ne  renditjen specifike te UEFA-s tani ndodhemi ne vendin e 39-te midis 53 ekipeve kombetare qe aderojne ne konfederaten kontinentale, nderkohe nje muaj me pare ishim ne vendin e 40-te.

busy
komente