HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Salihi i pergjigjet trajnerit Pacult me tre gola
nga Albaniassocer   E enjte, 13 Maj 2010 17:04   pdfShtypEmail
salihi_shenon_rapid_celtic_thumbSulmuesi shkodran i Rapidit te Vjenes, Hamdi Salihi ka udhehequr skuadren e tij ne fitoren e arritur ne trasferten e Matersburgut. Trajneri Peter Pacult ka aktivizuar qe nga minuta e pare Salihin i cili ka shenuar qe ne minuten e 17-te, duke i dhene avantazhin momental ekipit te tij. Pjesa e pare mbyllet me avantazhin e Rapidit.
Ne pjesen e dyte ne minuten e 53-te, Matersburgu barazon rezultatin me ane te D. Doleschal. Ne minuten e 68-te, do te jete serish Hamdi Salihi qe do te kaloje skuadren e tij ne avantazh. Goleadori shqiptar shenon dhe golin e trete ne minuten e 81-te, duke i siguruar fitoren skuadres se tij e cila me kete fitore ngjitet ne kuoten 73-pikeve. Ne minuten e 83-te, Salihi zevendesohet nga Gartler.
Ne 1713 minuta te luajtur (29-ndeshje), bomber i shqiptar ka shenuar 18-gola. Me kete triplete ai mund ti vere fund zerave qe e shikonin larg skuadres se Rapidit duke i mbushur mendjen edhe trajnerit Peter Pacult.

Kel Naraci

busy
komente