HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tifozet kuqezi, premtojne surpriza per miqesoren me Malin e Zi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 16 Maj 2010 22:08   pdfShtypEmail

Tifoz_kuq_e_ziTifozet kuqezi kane nisur prej disa kohesh pergatitjet per ndeshjen miqesore qe Shqiperia do te luaje ne 25 maj, ne Podgorice kunder Malit te Zi. Tkz-ja, eshte pergatitur per tu zhvilluar nje udhetim masiv e te organizuar drejt kryeqytetit malazez Podgorice, per tu bashkuar atje me tifozet shqipetar nga Kosova dhe nga trevat shqipetare te Maqedonise. Drejtuesit e ketij tifo-grupi bejne te ditur se udhetimi dhe cmimet e biletave per te antaresuarit do te jene nen kosto dhe presin qe nje numer i madh tifozesh te jene te pranishem ne shkallet e stadiumit. GJithashtu, kuqezinjte po pergatisin nje koreografi te vecante per kete takim, per te zhvilluar nje paraqitje dinjitoze ne stadium, ne mbeshtetje te Kombetares Shqipetare.

Enea Shtrepi


busy
komente