HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Serbet qe jetojne ne Podgorice, acarojne pragndeshjen
nga AlbaniaSoccer   E diel, 16 Maj 2010 22:19   pdfShtypEmail

tifo_serbNdeshja miqesore mes Malit te Zi dhe Shqiperise qe do te zhvillohet te marten e ardhshme, mesa duket do te jete e tille vetem ne fushe. Prej disa kohesh, tifoz kuqezi por dhe disa grupime tifozesh shqipetare qe jetojne ne Kosove dhe Maqedoni , kane nisur te replikojne virtualisht me serbet qe jetojne ne kryeqytetin malazez.  Keta te fundit kane postuar disa foto ofenduese per shtetin me te ri te botes, Kosoven , te cilen e kane cilesuar si pjese e Serbise, duke dashur keshtu te acarojne prag ndeshjen. Gjithashtu ne forume te ndryshme tifozesh, kane nisur kercenimet se ne ate ndeshje incidentet dhe konfrontimet mes dy tifozerive nuk do te mungojne.

Enea Shtrepi


busy
komente