HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tifozë nga Kosova e Maqedonia, udhetojne drejt Podgorices te marten
nga AlbaniaSoccer   E premte, 21 Maj 2010 20:31   pdfShtypEmail

Tifoz_kuq_e_ziTifozë nga te gjitha trevat shqipetare do te udhetojne te marten drejt kryeqytetit malazez. Ne Podgorice do te luhet ndeshja miqesore mes Malit te Zi dhe Shqiperise. Nje takim qe neper shkallet e stadiumit te mos jete dhe aq miqesor. Atmosfera eshte acaruar ne ditet e fundit nga perplasjet virtual mes dy tifozerive qe kane shkembyer ofendime ne faqe te ndryshme ne internet. Tifozeria kuqezi, per kete takim pritet te jete e shumte ne numer, pasi drejt Podgorices nuk do te jene vetem shqiptaret nga Shqiperia qe do te udhetojne, por dhe nga trevat shqipetare ne Maqedoni e Kosove do te jene te shumte ata qe do te perkrahin kombetaren tone.

Enea Shtrepi


busy
komente