HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kuzhe: Ndihem kuqezi, sonte morem nje fitore qe na vlen per te ardhmen
nga AlbaniaSoccer   E martë, 25 Maj 2010 22:41   pdfShtypEmail
josip_kuzhe“Jam ndjere qe nga fillimi pjese perberese e kesaj skuadre. Persa i perket ndeshjes, sigurisht qe jam i knaqur me fazen mbrojtese, por jo aq me sulmin. Humbem qe ne minutat e pare, nje lojtar si Skela, gje qe na beri te kishim mangesi ne ndertimin e lojes ofensive. Rezultati ne ndeshje te tilla te jep me teper besim dhe per kete gjej rastin te komplimentoj te gjithe lojtaret. Persa i perket miqesores tjeter qe do te luajme kunder Andorres, do te aktivizojme lojtaret e rinj. Sot u munduam te provojme disa gjera ndryshe. Alternativat nuk jane te shumta por sot provuam dicka dhe jam i kenaqur nga ajo çfare pashe ne fushen e lojes. Nuk dua te permend emra lojtaresh, por dua te them qe nga te gjithe ata qe luajten jam mese i kenaqur”, eshte shprehur trajneri i kombetares shqiptare Josip Kuzhe.

busy
komente