HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skela: Me Andorren nje prove per te rinjte dhe nje fitore per tifozet
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 29 Maj 2010 13:11   pdfShtypEmail

ervin_skela_leonard_haas_thumb“Miqesorja me Andorren mendoj se eshte nje prove e rendesishme nevoje per praktike, per te marre eksperience, pasi do te jene e ardhmja e Shqiperise. Ky takim ka nje rendesi per Kombetaren, por mbi te gjitha per te gjithe lojtaret e rinj te skuadres. Ata kane specifike te ndryshme nga ai me Malin e Zi. Shkalla e veshtiresise eshte me e ulet, por ne duhet te fitojme per tifozet. Nderkohe, perveçse eshte nje kundershtar i ngjashem me Luksemburgun, ne kete ndeshje trajneri Kuzhe do te vezhgoje edhe formen e te gjithe lojtareve. Persa i perket demtimit qe pesova ne Podgorice vazhdoj te jem nen kujdesin e stafit mjekesor. Gjithsesi, ky nuk eshte nje demtim shqetesues, jane gjera qe ndodhin ne futboll. Duke vleresuar faktin se stervitja po vazhdon normalisht, besoj se do te jem ne fushe te marten e ardhshme”,

Enea Shtrepi


busy
komente