HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Qeveria nxjerr ne shitje stadiumin kombetar “Qemal Stafa”
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 17 Qershor 2010 22:10   pdfShtypEmail
stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbNe kuader te privatizimit ne mase te aseteve shteterore, qeveria do te shese edhe stadiumet “Qemal Stafa” dhe “Asllan Rusi” ne Tirane.
Lajmi eshte bere i ditur nga Ministri i Ekonomise dhe Energjitikes Dritan Prifti.
Ai ka thene se sot ka marre dosjet e stadiumeve “Qemal Stafa” dhe “Aslllan Rusi” te ardhura nga Ministria e Kultures. Shitja e ketyre objekteve pritet te behet ne kuader te privatizimeve te shumta te pronave shteterore, nisme kjo e deklaruar pak kohe me pare edhe nga kryeministri Sali Berisha. Ne listen e privatizimeve jane 280 objekte dhe mbi 2 mije asete shteterore.
"Ne kemi hapur per privatizim afersisht 280 asete te ndryshme. Ne nga dita ne dite jemi duke marr nga dikasteret kryesore te vendit, nga ministrite apo institucionet e tjera asete te reja qe do te hyjne ne proces privatizimi. Jo me larg se dje ka ardhur nga Ministria e Kultures nje liste tjeter ku perfshihej stadiumi 'Qemal Stafa', stadiumi 'Asllan Rusi'. Pra, asete te tjera me vlere qe i shtohen privatizimit. Nga ministria e Mbrojtjes me ka ardhur nje liste asetesh te tjera te ministrise se Mbrojtjes, pallate oficerash, reparte ne zona shume te mira, me vlera te rendesishme", tha Dritan Prifti, minister i Ekonomise.

Enea Shtrepi

busy
komente