HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret / Lorik Cana mund të debutojë ndaj Xhevatt Prekazit!
nga AlbaniaSoccer   E diel, 18 Korrik 2010 21:16   pdfShtypEmail

lorik_canaLorik Cana mund te filloj ndeshjen e tij te pare zyrtare me Galatasaray kunder ekipit te Xhevat Prekazit, OFK Beograd. Ata kane per kundershtare ekipin Torpedo te Rusise se Bardhe. Ndeshja e pare ne Beograd perfundoj 2:2. Sipas shtypit turk, Prekazi eshte ne funksion prane ketij klubi.
Prekazi qe karrieren e filloj me Trepcen ka luajtur me Hajdukin e Splitit, Partizanin e Beogradit, Galatasaray- ku edhe sot eshte legjende e ketij klubi dhe perfundoi me Altay te Izmirit. Karrieren si tranjer e filloi ne klubin e dyte te  kriminelit Arkan, ku e solli ekipin e Mladostit te Beogradit nga liga e 5 ne te paren. Prekazi, edhe sot jeton ne Beograd dhe ka qendruar larg politikes dhe opinionit.

I ati i Lorikut, Agimi ne nje ndeshje ndermjet Prishtines dhe Partizanit ne vitin 1984 ne Prishtine ka argumentuar me Prekazin qe do ta gezonte kualifikimi dhe takimi me Lorik Canen dhe ai do i deshiroj fat dhe suksese. Xhevat Prekazi eshte i mbare populluar ne Turqi me golin kunder Monacos ne Ligen e Kampioneve qe eshte i paharruare te fansat e futbollit  nga mbare Turqia!

Sami Bacaj


busy
komente