HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mirko Slomka / Bakaj, Shqiptari i vetem ne gjendje te mire!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 22 Korrik 2010 05:04   pdfShtypEmail

altin_lala_thumbTrajneri i skuadres se Hanoverit Mirko Slomka ka qene i kenaqur nga paraqitja e mesfushorit te kombetares se Shqiperise Elis Bakaj, i cili luajti ne pjesen e dyte ne takimin Hanover-Crvena Zvezda 2-3. "Paraqitja e tij me ka pelqyer me teper gjate ndeshjes se sotme sesa gjate stervitjeve", u shpreh Stomka, trajneri i Hanoverit pas ndeshjes, i cili do te shtonte se ai do ta evaluaje Bakajn edhe ne ditet ne vazhdim dhe shpreson qe Shqiptari te ruaje gjendjen e mire dhe te vazhdoje paraqitjen pozitive dhe impresionuese, ndryshe nga dy shqiptaret e tjere ne skuader. "Mesfusha eshte pika me e dobet aktualisht dhe Bakaj mund te na ndihmoje, duke patur parasysh edhe demtimin e Lales si dhe gjendjen jo shume te mire qe po kalon shqiptari tjeter Rama", u shpreh trajneri i Hanoverit per mediat, skuadra e te cilit ka shume pikepyetje ne repartin e mesfushes

Genti Mebelli


busy
komente