HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Curri dhe Bala munden ne miqesore nga Hanoveri
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 26 Korrik 2010 22:06   pdfShtypEmail

debatik_curri_vorkslaSkuadra turke e Genclerbirligi-t, ku aktivizohen dy lojtaret shqipetar Debatik Curri dhe Bekim Bala eshte mundur ngushtesisht ne miqesoren e zhvilluar me Hanover 96. Ndeshja eshte vendosur nga nje penallti ne minuten e 90-te. Debatik Curri eshte aktivizuar per gjate gjithe lojes kurse sulmuesi Bekim Bala eshte aktivizuar ne minute e 60-te. Te dy lojtaret kane bere paraqitje te mire. Lojtari me origjine shqipetare Labinot Harbuzi nuk eshte aktivizuar pasi eshte i lenduar. Nese mesfushori Elis Bakaj do te kishte vazhduar te ishte pjese e skuadres se Hanover 96 sot do te kishim pasur tre lojtare te kombetares shqipetare ne fushen e lojes.

Klevis Bejkolli


busy
komente