HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kristi Vangjeli: Tek Aris do te qendroj sa te dua!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 31 Korrik 2010 20:29   pdfShtypEmail

kristi_vangjeli_para_maltes1_577037682Mbrojtesi i kombetares se Shqiperise Kristi Vangjeli, do te vazhdoje te qendroje tek skuadra e Aris te Selanikut edhe pse trajneri Kuper ka shprehur deshire qe ta largoje lojtarin nga perberja e ekipit.

"Trajneri ka ne dore aktivizimin tim, por nuk ka ne dore largimin tim nga skuadra", u shpreh Kristi Vangjeli per Albaniasoccer.com.

"Une vazhdoj te kem nje kontrate me kete skuader dhe do te qendroj tek Arisi per nje kohe te pacaktuar", vazhdoi Vangjeli duke shtuar: "Interesimi im per te qendruar tek Arisi ka qene dhe do te jete prioriteti im. E njejta situate eshte paraqitur edhe me perpara me trtajnerin Bajovic, por une do te vazhdoj te bej punen time, stervitem me ekipin rregullisht. nese del ndonje variant interesant me ndonje skuader tjeter une do ta shikoj opcionin tim, por momentalisht une nuk do te bej asnje levizje, sepse jam ne kontrate dhe klubi nuk eshte i interesuar qe te paguaje dempshperblim per te me larguar", u shpreh mbrojtesi i kombetares ne prononcimin e tij per Albaniasoccer.com i cili me date 8 gusht do te ndodhet ne Shqiperi per grumbullimin ne prag te ndeshjes miqesore me Uzbekistanin.

Klevis Bejkolli


busy
komente