HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Uzbekistani, prova gjenerale para eleminatoreve
nga AlbaniaSoccer   E martë, 10 Gusht 2010 22:35   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitjeNe prag te miqesores me Uzbekistanin trajneri i kombetares shqipetare Josip Kuzhe po vijon pergatitjet. Te gjithe lojtaret e therritur prej tij nga pasditja e te djeles jane bashkuar ne “Hotel Tirana Internaticional”, aty ku kuqezinjte do te qendrojne te grumbulluar per kete takim. Perfaqesuesja shqipetare po pergatitet intesivisht per ndeshjen e fundit miqesore me Uzbekistanin, takim qe do ti paraprije fushates se eleminatoreve te Euro 2012-se.


Ne pasditen e te henes kombetarja shqipetare e ka pasur te veshtire te gjeje nje fushe per te zhvilluar stervitjen e rradhes. Ne stadiumin Selman Stermasi po stervitej ekipi i Uzbekistanit, ndersa ne Skender Halili Tirana po zhvillonte stervitjen e rradhes. Bardheblute pasi kane mesuar veshtiresine e kombetares per te gjetur terren per stervitje i kane hapur rruge ketyre te fundit duke lene stervitjen e tyre pergjysem.


Kuzhe ka projektuar formacionin e mundshem per miqesoren e te merkures. E vecante kete rradhe do te jete aktivizimi i Muzakes nga minuta e pare. Kuzhe ka projektuar mesfushorin e Dinamos si nje nga prurjet e reja per eleminatoret e rradhes.


Pozitive gjithashtu eshte dhe rikthimi i Beqajt ne porte, pas nje periudhe te gjate qe ai ka munguar si pasoje demtimesh. Do te rikthehet gjithashtu edhe Kristi Vangjeli ne linjen e majte te mbrojtjes.
Mungesa e kapitenit Skela ne kete miqesore, ka bere qe trajneri Josip Kuzhe t’ja jape shiritin e kapitenit Lorik Canes. Kosovari ka mbajtur rolin e zv/kapitenit ne kohen qe ishte Skela ne fushe dhe mungesa e tij tashme e ka “rritur ne detyre”.


Gjate diteve pergatitore para miqesores me Uzbekistanin, per Kuzhen kane qene te gjithe lojtaret te gatshem dhe askush nuk eshte i demtuar ne kete periudhe.

Formacioni mundshem i Kombetares

4-4-2

Beqaj
Dallku Cana Curri Vangjeli
Muzaka Duro Bulku Agolli
Salihi Bogdani


busy
komente