HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Josip Kuzhe: Jam i kenaqur me lojtaret e rinje
nga Albaniassocer   E mërkurë, 11 Gusht 2010 22:59   pdfShtypEmail
josip_kuzhePas ndeshjes kunder Uzbekistanit trajneri Kuzhe eshte shprehur i kenaqur me lojen e Muzakes dhe te Liles. "Muzaka dhe Lila paten ndeshje te mire. Mund te permend edhe Gilman Liken qe kete ndeshje nuk luajti por qe per mendimin tim eshte nje lojtare i rendesishme per kombetaren tone.Por kjo ndeshje na nevoitej me teper per te pasur informacjone mbi gjendjen e lojtareve dhe per te perfeksionuar mekanizmat e lojes ne prag te ndeshjeve eliminatore". I pyetur nese ishte i gezuar per rekordin e 5 ndeshjeve pa pesuar gola Kuzhe u pergjigj: "Me behet qefi per kete rekord te vogel por siç thashe me pare ndeshja ishte e nevojshme per tu pergatitur per fazen eliminatore dhe rezultati kishte rendesi relative".

Kel Naraci

busy
komente