HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hamdi Salihi: Te jemi realiste dhe me kembe ne toke
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 12 Gusht 2010 01:40   pdfShtypEmail
hamdi_salihi_alb-dan 1-1Hamdi Salihi, sulmuesi i kombetares se Shqiperise dhe shenuesi i golit te vetem vendimtar ne fitoren e sotme, ndonese ka shenuar golin e fitores nuk eshte aspak euforik, por shprehet realist per gjendjen aktuale te skuadres, rezultatet e arritura, golat e shenuar prej tij si dhe per te ardhmen e ekipit kombetar ne ndeshjet kualifikuese per Euro 2012.

"Ndonese shenova, perseri mund te them se humbem disa raste te pastra per te realizuar me teper gola. U gezova per kete fitore dhe golin dhe krijimin e rasteve te humbura e shikoj si pozitivitet, sepse jemi ne gjendje qe te krijojme, por duhet te punojme shume ne konkretizimin e sakte te rasteve. Kemi krijuar nje ekip te mire dhe ne fitoren dhe rezultatet e arritura ka merite gjithe skuadra. Kur nuk pesojme, nuk duhet vleresuar vetem mbrojtja dhe portieri - kur shenojne sulmuesit nuk duhen vleresuar vetem ata. Duhet vleresuar e gjithe skuadra. te gjithe ne ekip kane meriten e tyre ne lojen e ekipit. Ndonese fituam perseri duhet pune per te arritur rezultate pozitive ne eliminatore. Cdo fitore  dhe cdo pike eshte e nevojshme. te mos harrojme ne jemi Shqiperia nuk jemi ekip qe shkaterron kundershtaret me shumice golash. Duhet te jemi objektive dhe me kembe ne toke sa e kemi kapacitetin dhe te mos jemi euforik por te marrim cdo rezultat pozitiv qe na paraqitet si mundesi per te realizuar objektivat. Persa i perket ndeshjes me Rumanine, dihet qe eshte nje kundershtar shume i forte, por ne do te shkojme aty per te zhvilluar nje ndeshje pozitive dhe te japim maksimumin. Presioni eshte ne anen e tyre dhe ne mund ti ndeshkojme nese luajme te organizuar mire", perfundoi shenuesi i golit per Shqiperine prononcimin e tij per mediat

Kel Naraci

busy
komente