HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hamdi Salihi: Rumania edhe me probleme eshte skuader e frikshme!
nga AlbaniaSoccer   E martë, 31 Gusht 2010 21:00   pdfShtypEmail
hamdi_salihi_alb-dan 1-1Sot, njeri prej lojtareve te kombetares se Shqiperise qe foli per mediat vendase ishte edhe sulmuesi Hamdi Salihi. Shkodrani qe luan ne Austri me Rapidin e Vienes ka folur per ndeshjen e 3-Shtatorit me Rumanine. "Eshte nje ndeshje shume e veshtire, perballe nje kundershtari qe te imponon respekt. Paveresishte problemeve qe ka kombetarja Rumune, mbetet e frikshme. Kemi nje kujtim te hidhur nga ata ne ndeshjen e fundit qe kombetarja jone ka zhvilluar ne fushen e tyre. Ne kemi objektivat dhe shanset tona ne kete perballje. Une ndodhem ketu per te dhene me te miren per ngjyrat kuqezi. Besoj qe do arrijme te marrim nje rezultat pozitiv ne kete premiere te eleminatoreve te Kampionatit Europian 2012", ka perfunduar Salihi prononcimin e tij                   

Kel Naraci

busy
komente