HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Shqiperia stervitje me dyer te mbyllura
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Shtator 2010 00:01   pdfShtypEmail
kombetarja_stervitjeStervitja detyruar e perfaqesueses shqiptare eshte zhvilluar ne kushte shume te rrepta sigurie. Vetem 15 minuta pasi kishte perfunduar stervitja e Rumanise e cila nuk eshte zhviluar ne stadium, por ne aneksin perbri tij, ka zbarkuar Shqiperia. Nese rumunet kane zhvilluar stervitjen e tyre me dyer te hapura per mediat, nje gje e tille nuk ka ndodhur per shqitparet. Masa te larta sigurie nuk kane lejuar asnje drejtues apo gazetar rumun qe te gjendej brenda impjantit ne 60 munutat qe Kuzhe ka bere provat e fundit gjenerale. Stervitja ka qene me shume me karakter shkrythes dhe nuk ka pare nje ekip te sforcuar. Pavaresisht se eshte zhvilluar nje minindeshje, kane munguar dyluftimet dhe loja e forte. Kuzhe nuk ka dashur te ngreje tensionin e lojtareve 24 ore para ndeshjes.

Enea Shtrepi

busy
komente