HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hamdi Salihi realizon per Rapid
nga AlbaniaSoccer   E diel, 20 Shtator 2009 15:46   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_rapidRapid Viena arriti nje fitore te thelle jashte fushes se vet 1-7 dhe futbollisti shqiptar Hamdi Salihi realizoi golin e katert per skuadren e tij ne minuten e 50-te. Kjo ishte ndeshja e pare qe sulmuesi i kombetares Shqiptare zhvillon me skuadren e tij te re ne Kupen e Austrise. Ai me pare debutoi ne kampionat duke shenuar golin e barazimit javen e kaluar ndaj Salzburg dhe ne mesjave ne UEFA League. Me fitoren ndaj St. Veit/Glan, Rapid ka siguruar kalimin ne turin tjeter te Kupes

Kel Naraci

(Foto kryesore eshte marre pak caste perpara fillimit te takimit St. veit/Glan-Rapid 1-7 per Kupen e Austrise - Fatlum Kurtaj)


busy
komente