HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Shqiperia me skeme sulmuese ndaj Luksemburgut
nga AlbaniaSoccer   E diel, 05 Shtator 2010 19:47   pdfShtypEmail
Kombetarja-e-ShqiperiseNe mini-ndeshjen e zhvilluar gjate stervitjes se sotme trajneri Kuzhe ka aplikuar nje skeme sulmuese. Lojtaret titullare kane luajtur perballe rezervave. Skema ishte 4-3-1-2. Ne mbrojtje ishin vendosur Curri, Cana, Dallku dhe Lila, ndersa mesfusha perbehej nga Bulku, Agolli, Muzaka ne te djathte dhe Skela ne rolin e fantazistit. Ndersa ne sulm ishte aktivizuar dyshja Salihi-Bogdani. KJo skeme sulmuese me shume gjasa do te jete ajo qe Shqiperia do te perdore edhe ne ndeshjen e radhes ne Eliminatoret e Kampionatit Europian. Ndryshimet jane te dukshme ku bie ne sy aktivizimi ne formacion i Muzakes dhe Salihit, dhe lenia jashte e Duros me Vangjelin, ky i fundit per shkak se festonte ditelindjen.

Andi Kodra

busy
komente