HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Duro ne formacion, Lila ne stol
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 06 Shtator 2010 21:03   pdfShtypEmail

ervin_bulku_greuther_albania_thumbNe seancen stevitore te nje dite me pare mesfushori Klodian Duro u aktivizua me ekipin rezerve, ndersa Andi Lila me ekipin titular. Por gjate seances se sotme Kuzhe kishte ndryshuar mendje teksa ka kaluar ne ekipin rezerve Lilen dhe tek titullaret ka vendosur Duron. Ne rolin e organizatorit se bashku me Skelen, Duro katreguar nje forme te mire. Ai pritet te luaje si titullar, kjo edhe per faktin se Shqiperia parashikohet te zhvilloje nje loje sulmuese ndaj Luksemburgut. Nje lojtar si Lila u perdor nga Kuzhe per te zhvilluar nje loje mbrojtese ndaj Rumkanise, por kete rradhe skema ka ndryshuar. Ne rolin e shkaterruesit do te jete Bulku, i cili ka bindur me shume se mbrojtesi kavajas ne kete pozicion fale edhe eksperiences se tij.

Alban Kodra


busy
komente