HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Nese fitojme me Luksemburgun 200 mije euro shperblim
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 06 Shtator 2010 21:16   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitjeFSHF-ja ka bere edhe nje here te ditur nje dite para ndeshjes me Luksemburgun se ne rast fitore me keta te fundit, lojtaret e perfaqesueses kuqezi do te marrin premion e premtuar. Behet fjale per plot 200 mije euro, para keto qe do te shperndahen mes lojtareve dhe stafit. Presidenti Armando Duka, para ndeshjes me Rumanine i kishte kerkuar lojtareve te merrnin nje rezultat pozitiv ne takimin e pare te eleminatoreve dhe gjithashtu te arrinin nje fitore ne ndeshjen e dyte kunder Luksemburgut. Objektivi i pare u arrit, barazimi ne Rumani ishte nje rezultat pozitiv. Tashme per kuqezinjte e drejtuar nga Josip Kuzhe mbetet vetem te fitojne kunder Luksemburgut e me pas do te mund te perfitojne 200 mije eurot e premtuara si shperblim.

Enea Shtrepi


busy
komente