HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Erjon Bogdani: Gruaja "ma nxiti" qe do shenoja
nga AlbaniaSoccer   E martë, 14 Shtator 2010 05:11   pdfShtypEmail
erion_bogdani_cezenaSulmuesi i kombetares se Shqiperise Erjon Bogdani ka realizuar golin e tij te 60-te ne Itali. Ne karrieren e tij 11-te vjecare ne Kampionatet Italiane te Serise A dhe B, Er-Bomber ka zhvilluar 283 ndeshje pa perfshire ketu Kupe dhe miqesore. "Jam shum i kenaqur me ndeshjen qe zhvillova por ajo qe kishte rendesi ishte fitorja e ekipit", u shpreh Bogdani per mediat lokale pas perfundimit te takimit. "Ishte nje rrezultat i papritur per ne kunder nje super ekipit siç eshte Milani i sivjetshem. Kur hyra ne fushe mbeta shume i habitur nga tifozat e Cesenes. Ishte ndeshja e pare per mua ne stadjumin Manuzzi
dhe nuk e prisja kete tifozeri kaq te zjarrte. Une ne kete periudhe ndihem shume mire fizikishte dhe zgjodha Cesenen sepse dua te bej nje sezon si titullar dhe te tregoj edhe nje here ate qe une mund te jap por pa harruar rrolin qe pati edhe njohja qe une kam me trajnerin Ficcadenti.Golin ja dedikova familjes sime ashtu si edhe nuses e cila me mori ne telefon para ndeshjes dhe me tha qe kjo ishte ndeshja ime dhe duhej te tregoja vleren time duke shenuar ne fushe kunder Milanit te madh", perfundoi Bogu prononcimin e tij.

Kel Naraci

busy
komente