HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Pajtim Kasami: Nuk do të nxitohem per te vendosur
nga AlbaniaSoccer   E premte, 17 Shtator 2010 12:24   pdfShtypEmail
kasami palermoMenjehere pas lajmit se Pajtim Kasami ka gjasa të vesh fanellën “kuqezi” në rast se seleksionuesi Otmar Hitcfild nuk do të ftonte atë në reprezentacionin e Zvicrës, është prononcuar vet Kasami. Ai  pohoi se me shokun e tij më të ngushtë, Emanuel Kaya Brunner, ka biseduar në këtë temë disa herë, mirëpo për të synim kryesor njëherë është të vesh fanellën zvicerane.

“Është e vërtetë se jam i befasuar se pse Otmar Hitcfild nuk më fton në reprezentacionin e Zvicrës, por kjo nuk do të thotë që unë do të marr një vendim të shpejt dhe do të shkoj në ndonjë kombëtare tjetër duke përfshi këtu edhe Shqipërinë. Unë e di se jam shqiptar dhe e di mirë se nga vij, mirëpo vendimet nuk mund t’i marr individualisht pasi familja ime jeton në Zvicër dhe për gjithçka rreth karrierës sime do vendosim bashkë”, pohoi strugani. Përndryshe, duhet cekur se në ueb faqen e njohur Facebook është hapur një profil, ku fansat kërkojnë që Pajtim Kasamin ta shohin sa më shpejtë në Kombëtaren e Shqipërisë.

Avdyl Salihu


busy
komente