HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Stadiumi/ Ministri Xhaferri, firmos projektin spanjoll per stadiumin e ri
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 29 Shtator 2010 22:25   pdfShtypEmail

QemalStafaStadiumTiranaFerdinant Xhaferri, ministry i MTKRS-se ka firmosur projektin spanjoll qe FSHF-ja i ka paraqitur dhe tani pritet nje tjeter firme qe me pas te  nise puna per rindertimin e stadiumit te ri. Kryeministri i Shqiperise, Sali Berisha pritet te jape ok-in e nevojshem qe jo vetem te miratohet ky projekt por gjithashtu te jape ok-in per fondin prej afro 10 milione eurosh qe qeveria do te kontribuoje per te bere te mundur realizimin e ketij investimi madhor per vendin tone. Ky stadium do te kushtoje me teper se 30 milione euro dhe FSHF-ja do te mbuloje pjesen me te madhe te ketij investimi.

Enea Shtrepi


busy
komente