HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 03 Dhjetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Kuzhe nga spitali ben formacionin
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Tetor 2010 19:21   pdfShtypEmail

josip_kuzhe1Nje dite para ndeshjes me Bosnjen, trajneri i kombetares Josip Kuzhe ka zgjedhur 11-tshen e titullareve qe do ta nisin nga minuta e pare ne kete takim. Kroati edhe pse ende nuk ka dale nga spitali ku qendron i shtruar prej nje jave, ka zgjedhur te ndertoje formacionin e me pas ti jape direktivat e duhura zevendesit te tij Xhemal Mustedanagiç qe do te drejtoje nga pankina. Kuzhe ka zgjedhur te hedhe ne fushe kunder Bosnjes nje skuader me tipare sulmuese duke zgjedhur te ndryshoje shume nga kombetarja defensive qe jemi mesuar te shohim kohet e fundit.

Ne porte do te aktiviziohet Arjan Beqaj. Ne mbrojtje Dallku do te zevendesoje  Currin e demtuar dhe perkrah Canes do te formoje dyshen e qendres. Ne krahun e djathte do te luaje Vangjeli ndersa ne te majte do te luaje Agolli. E vecante per kete takim eshte se Ervin Bulku do te ulet ne pankine pas shume ndeshjes si titullar per ti lene vendin Andi Liles qe do te beje mesfushorin shkaterrues para mbrojtjes. Perkrah tij ne qender do te luaje Klodian Duro, ndersa Skela do te beje mesfushorin e majte. Gjergji Muzaka serish do ta nise si titullar ne krahun e djathte te mesfushes. Ne sulm, ashtu si ne ndeshjen me Luksenburgun do te luajne se bashku Bogdani e Salihi. Nje zgjedhje e guximshme kjo e Kuzhes, pasi perballe nje skuadre te forte si Bosnja, kuqezinjte do te mendojne me teper per te shenuar se sa per tu mbrojtur.

Enea Shtrepi

Formacioni mundshem

Beqaj

Vangjeli Dallku Cana Agolli

Muzaka Lila Duro Skela

Bogdani Salihi


busy
komente