HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FSHF / Presidenti Duka mbush 48 vjec
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Tetor 2010 22:25   pdfShtypEmail

duka-armandPresidenti i Federatës Shqiptarer të Futbollit Aramndo Duka ka mbushur sot 48 vjec. Ai ditën e djeshme ka vizituar ekipin kombëtar që zhvilloi stërvitjen e fundit në stadiumin "Besa" në Kavajë. Mbas përfundimit të seancës stërvitore të gjithë futbollistët njëzëri kanë uruar Dukën për ditelindjen, ndëkrohë që ai i ka kërkuar lojtarëve fitore në ndeshjen e nesërme ndaj Bosnje-Hercegovinës. Gjithashtu nesër FSHF feston 80-vjetorin e vet, ku pritet që të zhvillohet edhe një ceremoni madhështore në stdaiumin "Qemal Stafa". Eventualisht, Shqiperise i duhet te fitoje dhe te arrije rezultat pozitiv per kombin, tifozat, Kuzhene por edhe Presidentin dhe Federaten

Andi Kodra


busy
komente