HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Kuzhe nga Shqiperia ben formacionin anti-Bjellorusi
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 11 Tetor 2010 23:40   pdfShtypEmail

josip_kuzhe1Kombetarja shqipetare ka zhvilluar te henen pasdite ne Bjellorusi stervitjen zyrtare ne stadiumin ku do te luhet ndeshja per Eleminatoret e Euro 2012-s. Mustedanagiç pasi ka pare gjendjen e futbollisteve qe ka ne dispozicion ka komunikuar me trajnerin Josip Kuzhe qe vazhdon te qendroje ne regjim shtrati ne shtepine e tij ne Tirane dhe pasi jane konsultuar se bashku kane percaktuar formacionin per ndeshjen e neserme. Kroati edhe pse nuk eshte se bashku me skuadren ne Bjellorusi, eshte njeriu qe vendos se kush do te luaje dhe kush jo, ashtu si ne takimin e disa diteve me pare kur kuqezinjte barazuan me Bosnjen.

Enea Shtrepi


busy
komente