HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Reagim/ FSHF denon ngjarjen e Italise
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 13 Tetor 2010 23:37   pdfShtypEmail

fshf_logoFederata Shqiptare e Futbollit ka reaguar  per incidentin e mbremjes se djeshme ne Itali, ku ultrasit serbe dogjen flamurin shqiptar ne syte e gjithe botes.
FSHF ka denuar veprimet e dhunshme te serbeve ndersa konsideron fyerje te rende te identitetit te shqiptareve djegien e flamurit kuq e zi ne stadiumin e Xhenovas. “ Shprehim shqetesim per ngjarjen e djeshme ne Itali ku huliganet serbe, kryen akte te dhunshme. Djegia e flamurit shqiptar eshte e denueshme. Ngjarja ka fyer rende dinjitetin tone” Shkruhej nder te tjera ne reagimin e te reagimin e FSHF ku me pas ka pershendetur qendrimin e Federates Serbe te Futbollit ne lidhje me ngjarjen e rende.

Enea Shtrepi


busy
komente