HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Pas serbeve ruset djegin flamurin shqipetar dhe ate kosovar
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Tetor 2010 22:22   pdfShtypEmail

FlamurNe ndeshjen e te enjtes ne mbremje, ne takimin Zenit-Hajduk Split ne Europa Lige, tifozet rus kane djegur flamurin shqipetar dhe ate kosovar. E kane bere kete ne nje menyre demonstrative duke ndjekur shembullin e tifozeve serb qe disa dite me pare nje xhest te tille e bene ne ndeshjen Itali-Serbi zhvilluar ne Xhenova. Ne takimin e zhvilluar ne mbremjen e te enjtes, ne fushe me skuadren e Hajdukut ka qene dhe shqipetari Ervin Bulku. Skuadra e Zenitit rrezikon te denohet nga Uefa per incidentet e ndodhura ne kete takim dhe per djegien e flamurit shqipetar e atij kosovar.

Enea Shtrepi


busy
komente