HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Xhevahir Sukaj : Gol me dore, mora te verdhe
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 28 Shtator 2009 09:59   pdfShtypEmail

zhevahir_sukaj_ordospor_kayosporPervec golit qe realizoi ne minuten e 80-te duke i siguruar barazimin skuadres se tij, sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj pati edhe disa momente te tjera interesante gjate ndeshjes me kryesuesen aktuale te kampionatit Koyaspor.

 

« Patan je aksion ideal ne fillim te pjeses se pare dhe te dyte. Ne te dyja rastet topi perfundoi jashte dhe ne njerin prej tyre rasteve une genjeva dhe portierin, e kalova topin mbi te dhe vetem kur e shoh topin te perfundoi jashte. Portieri edhe pse i shtrire ne toke, arriti qe me majat e gishtave ta percjelli jashte. Nuk ju besova syve nga pritja e tij, sepse mendova qe ishte gol i sigurte », u shpreh per Albaniasoccer.com Sukaj, i cili zhvilloi nje ndeshje shume te mire karshi skuadres me te mire aktualisht ne kampionat.

 

« Koyaspor eshte nje skuader shume e mire dhe ata kryesojne aktualisht. Ishim me fat qe arritem te barazonim edhe kur ishim me nje lojtar me pak, ndonese patem rast qe edhe te fitonim ne fund te ndeshjes », shpjegon sulmuesi shkodran i cili ne dy minutat e fundit mori karton te verdhe dhe goditi edhe shtyllen.

 

« Minuten e fundit, kisha nje moment te bukur, pasi godita , topi perfundoi ne shtylle, ndonese isha ne nje pozicion te veshtire. Do ishte mire, sepse do kishim arritur fitoren e pare karshi nje ekipi te mire. Kartonin e verdhe e mora sepse tentova te bej gol me dore. Maradona ishte kthyer ne fushe », perfundoi buzagaz prononcimin e tij per Albaniasoccer.com, sulmuesi Xhevahir Sukaj, skuadra e te cilit akoma nuk e ka shijuar fitoren e pare kete kampionat.

(Ne foto: Xhevahir Sukaj majtas, duke luftuar per topin me nje lojtar te Koyaspor)

Kel Naraç


busy
komente