HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperi –Maqedoni 0: 0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 17 Nentor 2010 23:57   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseEshte mbyllur me rezultatin e bardhe 0-0 ndeshja miqesore e luajtur ne stadiumin “Skenderbeu” midis Shqiperise dhe Maqedonise .Kuqezinjte vendosin diktatin e tyre ne fushe qe ne fillim te takimit ku e mbajne topin ne zoterim per minuta te tera,por pa rrezikuar porten kundershtare .Nderkohe qe miqte jane perpjekur te rrezikojne me ane te kundersulmeve, por pa rezultat.Pjesa e dyte eshte nje loje krejt ndryshe nga e para ku shqipetaret dominojne komplet lojen .Topi luhet vetem ne fushen e maqedonasve . Kuqezinjte i afrohen shpesh golit me disa goditje nga jashte zone dhe me koke por pa e gjetur dot rrugen e rrjetes . Ne fundin e takimit , portieri ben mrekulline ku pas nje goditjeje te Bakaj nga jashte zone ngushton topin qe ishte duke shkuar ne trekendeshin e majte te portierit . Gjithcka mbyllet 0-0 . Ne kete takim Kuzhe ka nxjerre ne fushe lojtare te rinj per shkak te mungesave te shumta ne kampin kuqezi.Duke qene thjesht nje ndeshje miqesore edhe trajneri i kombetares maqedonase ka preferuar te lere jashte lojtaret titullare, si Pandev, Popov ose Naumovski dhe ne vend te tyre emra te rinj Todorçev, Fetai, Kirovski.Kjo eshte perballja e shtate mes ketyre dy vendeve, gjate te cilave kombetarja shqipetare ka fituar nje here, perfaqesuesja maqedonase kater dhe dy ndeshje kane perfunduar ne barazim.

Enea Shtrepi


busy
komente