HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia humb shtate vende ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 15 Dhjetor 2010 18:39   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseKombetarja kuqezi ka humbur shtate vende ne renditjen e FIFA-s per muajin dhjetor. Shqiperia renditet e 65-ta ne muajin e fundit te ketij viti shtate vende me poshte se ne renditjen e muajit nentor. Perfaqesuesja jone  aktualisht ka 497 pike ne kete renditje. Nje muaj me pare renditej e 58-ta cka ishte rekord. Ky ka qene vendi me i mire qe Shqiperia ka zene ndonjehere ne renditjen e FIFA-s.

Ne vend te pare dhe te dyte vazhdojne te qendrojne finalistet e boterorit “Afrika e Jugut 2010”, Spanja dhe Hollanda. Ne vend te trete ngjitet Gjermania, duke zbritur Brazilin ne vend te katert.

Enea Shtrepi


busy
komente