HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hamdi Salihi nuk di të ndalet së shënuari
nga Klevis Bejkolli   E diel, 04 Tetor 2009 20:31   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_rapidSulmuesi shkodran i kombëtares Shqiptare nuk ka të ndalur së shënuari në kampionatin Austriak me skuadrën e ti të re të Rapidit të Vjenës. Në ndeshjen e sotme ai është aktivizuar për 90-të, minuta dhe ka realizuar golin e katër duke vulosur rezultatin përfundimtar të ndeshjes ndaj SC.Magna. Shënoi për të dytën ndeshje rradhazi ndaj së njëtës skuadër, ashtu sic bëri javën e kaluar duke i shënuar dy gola. Në katër ndeshje Salihi ka realizuar katër gola.

 


busy
komente