HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Eduard Prodani: Josip Kuze kerkon miqesore tjeter
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 19 Shkurt 2011 13:40   pdfShtypEmail
fshf_stadiumiTrajneri i kuqezinjve Josip Kuzhe i ka kerkuar sektorit te garave ne FSHF nje tjeter ndeshje miqesore ne daten 29 mars. Kjo eshte date e lire per kombetaren tone menjehere pas ndeshjes me Bjellorusine. Kuzhe shprehet se nuk ka mbetur i kenaqur nga  futbollistet ne daten 9 shkurt ne miqesoren me Sllovenine te humbur 2-1. Kete here ai kerkon te gjendet nje kundershtar sa me shpejte per te provuar talentet e rinj, te cilet ai mendon ti vendose ne 11-shen stabel te kombetares . Gjithcka konfirmohet nga sekretari i pergjithshem i FSHF , Eduard Prodani. i cili shton: "Kuzhe na ka kerkuar qe te gjejme nje kundershtar menjehere pas ndeshjes me Bjellorusine dhe ne jemi duke punuar per kete. Trajneri i kombetares e kerkon kete ndeshje per te futur ne ekipin kombetar talente te rinj qe do te zevendesojne emrat e vjeter dhe qe u ka ikur "mosha" per kombetaren."- perfundoi Prodani.

Besi Donati

busy
komente