HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Bernd Stange: Ne Tirane te pakten per nje pike
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 23 Mars 2011 00:17   pdfShtypEmail
bernd_stange_belarusTrajneri i kombetares se Bjellorusise, Gjermani Bernd Stange e ndjen se tepermi mungesen e shtate futbollisteve qe jane planifikuar per te mos luajtur kunder Shqiperise ne eliminatoret e 26 Marsit ne Tirane. Bjellorusia vjen ne Tirane me 5 demtime dhe 2 pezullime.Timofei Kalachev dhe Sergei Kornilenko jane te pezulluar nderkohe qe Aleksandr Hleb, Vitali Kutuzov, Yuri Zhevnov, Aleksandr Yurevich dhe Vitali Rodionov jane te demtuar. "Mungesa e shtete lojtareve e ben shume te veshtire mundesine tone per pike ne Tirane", theksoi trajneri Stange per mediat. "Franca, Gjermania, Anglia kane veshtiresi me shtate mungesa e jo ne, por ky eshte nje rast i mire per lojtaret e rinj qe te shfaqin forcen e tyre dhe te tregojne se mund te fitojne ne Shqiperi, ose te pakten te marrin nje pike", perfundoi Gjermani.

Portiere: Anton Amelchenko (FC Lokomotiv Moskva), Sergei Veremko (PFC Sevastopol), Artyom Gomelko (FC Lokomotiv Moskva).

Mbrojtesa: Igor Shitov (FC BATE Borisov), Sergei Sosnovski (FC Tom Tomsk), Sergei Omelyanchuk (FC Terek Grozny), Aleksandr Martynovich (FC Krasnodar), Dmitri Molosh (PFC Krylya Sovetov Samara), Maksim Bordachev (FC BATE Borisov), Maksim Zhavnerchik (FC Kuban Krasnodar).

Mesfushore: Yan Tigorev (FC Tom Tomsk), Aleksandr Kulchiy (FC Krasnodar), Sergei Krivets (Lech Poznań), Sergei Kislyak (FC Rubin Kazan), Anton Putilo (SC Freiburg), Pavel Sitko (FC Shakhtyor Soligorsk), Aleksandr Bychenok (FC Dinamo Minsk), Pavel Nekhaychik (FC BATE Borisov).

Sulmuesa: Leonid Kovel (FC Dinamo Minsk), Vyacheslav Hleb (FC Dinamo Minsk).Klevis Bejkolli


busy
komente