HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Danimarka siguron kualifikimin, Suedia thuajse jashte
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 10 Tetor 2009 21:10   pdfShtypEmail

ibrahimovioc_denmark_sweden_1_0_wcDanimarka siguron kualifikimin pasi ka mundur ne nje ndeshje spektakolare skuadren e Suedise.

Nje pjese e pare e qete dhe e barazpeshuar u pasua nga nje pjese e dyte komplet ndryshe, ku te dyja skuadrat ishin te etura per te shenuar, me Suedine shume me prane golit ne disa okazione te ndryshme. Nderkohe qe ne minuten e 70-te dhe 72-te, Suedise i anullohen dy gola te shenuar nga Erik Larson (pozicion jashte loje) dhe Sebastian Larson (topi jashte vijes fundore), eshte Jacob Poulsen i Danimarkes qe ne minuten e 77-te duke shfrytezuar pasin e sakte te Bendner ka realizuar pas nje gjuajtje te forte nga distanca 25 metra. Ky gol i siguroi fitoren Danimarkes dhe kualifikimin per ne Boteror. Suedia me kete humbje rrezikon mjaft pozitat e saj per nje vend te dyte te mundshem dhe PLAY-OFF

Kel Naraci


busy
komente