HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Josip Kuzhe: E merituam plotesisht fitoren
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Mars 2011 23:15   pdfShtypEmail
josip_kuzhe1Trajneri i kombetares se Shqiperise Josip Kuzhe, me i entuziasmuar se kurre pas kesaj fitore kaq te rendesishme dhe te merituar pas perfundimit te takimit ka falenderuar te gjithe lojtaret e ekipit per lojen qe kane zhvilluar dhe sipas tij kjo ishte nje fitore e merituar per ta. "Djemte kane luajtur nje ndeshje te shkelqyer. Ne kishim punuar shume per kete fitore dhe e merituam plotesisht pasi luajtem dhe e mbajtem kundershtarin nen presion. Mund te kishim shenuar edhe me teper gola, por rendesi ka qe fituam dhe morrem ate qe merituam", u shpreh Kuzhe pjeserisht ne prononcimin e tij per mediat

Klevis Bejkolli

busy
komente