HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hamburg: Fillojme nje projekt me Lorik Canen
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 28 Mars 2011 20:08   pdfShtypEmail
Lorik_cana_adhuruesPer liderin e skuadres kombetare, pas interesimit te Shalke 04 ne Gjermani interesohet dhe ekipi tjeter i madh Hamburgu. Nje nga menaxheret kryesore te ketij klubi Hartmut Schmidt eshte shprehur per gazeten gjermane "Der Spiegel" se: "Pas ketij sezoni zhgenjyes te ekipit tone ne do bejme te pamunduren per rindertimin e skuadres ku kemi ne planet tona disa futbolliste shume te mire por do te perqendrohemi shume tek mesfusha ku na duhet patjeter nje mesfushor shkaterrues dhe per kete me duhet te cilesoj nje emer interesant si ish-kapiteni i Marsejes dhe Sunderland, Lorik Cana. Ne po e ndjekim me vemendje situaten qe ai po kalon ne klubin e tij Gallatasaray, por e pame ate (ashtu sickemi bere edhe me pare) me kombetaren e tij", shprehu nder te tjera Schmidt nje nga menaxheret kryesore te Hamburgut.

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente