HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lars Lagerbeck, jep doreheqjen si trajner i Suedise
nga AlbaniaSoccer   E diel, 11 Tetor 2009 16:41   pdfShtypEmail

lars_lagerbeckPas humbjes me Danimarken dhe fitores me Portugaline, Suedia i ka humbur te gjitha shpresat per te arritur nje vend ne Play-Off per Kupen e Botes. Per kete arsye trajneri i Suedise Lars Lagerbeck ka dhene doreheqjen. Ai do te drejtoje skuadren e Suedise ne ndeshjen ndaj Shqiperise, por do te jete e fundit per trajnerin qe e drejton skuadren qe prej vitit 1998.Ai ishte asistent per Skuadren e Suedise per 2 vjet dhe me pas ne vitin 2000 u be trajner i Suedise. "Une e kam thene dhe e them, nese Suedia nuk kualifikohet une nuk do e drejtoje me skuadren", u shpreh Lars Lagerbeck per mediat Suedeze, duke i humbur te gjitha shpresat pas humbjes me Danimarken dhe fitores se Portugalise


Labinot Binaku


busy
komente