HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Henrik Larson: Shqiperia, ndeshja e fundit
nga AlbaniaSoccer   E diel, 11 Tetor 2009 18:23   pdfShtypEmail

henrik_larsson_lastKapiteni i kombetares se Suedise Henrik Larson e ka deklaruar zyrtarisht se ndeshja me Shqiperine do te jete e fundit per te me kombetaren. Pas perfundimit te pasuksesshem te Suedise per tu kualifikuar ne Boteror, kapiteni  me mbi 100 ndeshje per Suedine do te largohet nga prezantimi i tij me perfaqesuesen. “Shqiperia do te jete ndeshja e fundit per mua edhe nese kualifikohemi. Nese nje mrekulli ndodh, atehere une do te ndihem shume keq nese ne nuk fitojme , nese Portugalia humbet pike. Ne duhet te fitojme me Shqiperine”, u shprej kapiteni i kombetares se Suedise, i cili u pezmatua per largimin e trajnerit Lars Lagerbeck. “Une e respektoj vendimin e tij dhe te federates, por ai eshte i shkelqyer. Ai eshte trsjner shume i mire dhe ne duhet te largohemi te pakten me fitore”, perfundoi prononcimin e tij kapiteni Larson per te cilin ndeshja ndaj Shqiperise do te jete e 107-ta me fanelen e kombetares 

Niklas Dagervik


busy
komente