HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 13 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne Fokus / RTSH-ja do te hedhi ne gjyq FSHF-ne
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 04 Prill 2011 05:11   pdfShtypEmail
fshf_stadiumiNga burime te besueshme te RTSH-se na bejne te ditur se nese FSHF-ja nuk terhiqet nga veprimet te cilat sipas RTSH jane te paligjshme, Departamenti i RadioTelevizionit Shqiptar do ti padisi ata ne Gjykate. Eshte e percaktuar me ligj qe transmetimet e ndeshjeve te kombetares brenda territorit shqipetar jane nen juridiksionin e plote te RTSH-se e thene me fjale te tjera ka vetem ajo te drejte ta transmetoje cdo ndeshje te Kombetares ne Shqiperi dhe jo qe t'jua shes/dhuroj FSHF-ja kujt te doje. Fakti tjeter absurd eshte qe lojtaret e kombetares mos te japin intervista mbas ndeshjes sipas FSHF-se. "Per keto problematika por dhe per ndeshjet e Superiores ne kemi rezervat tona dhe do ti cojme keto fakte ne gjykate nese FSHF nuk terhiqet nga keto veprime" ,u shprehen per www.albaniasoccer.com zyrtare te RTSH-se.

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente