HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Interesim i madh nga tifozeria per ndeshjen
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 14 Tetor 2009 05:03   pdfShtypEmail

rasunda_stadium_Stadiumi Rasunda i cili ka nje kapacitet rreth 33.000 vendesh eshte parashikuar te jete thuajse i mbushur, pasi deri sot jane shitur afro 28.000 bileta qe eshte nje surprise per drejtuesit e stadiumit, te cilet nuk e parashikonin qe pas humbjes me Danimarken, situata te ishte kaq positive per shitjen e biletave. “Kemi shitur me shume bileta se sa kishim parashikuar, por me sa duket interesimi I publikut per te suportuar skuadren e tyre ne ndeshjen e fundit eshte me i madh se sa mendohej”, u shprehen per mediat drejtuesit e shitjes se biletave prane federates Suedeze.

Nga Solna
Filip Nekmouche


busy
komente