HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Behxhet Pacolli deshiron kombetaren kuqezi ne Prishtine
nga AlbaniaSoccer   E martë, 10 Maj 2011 23:23   pdfShtypEmail

Bexhet-PacolliZevendeskryeministri i Qeverise se Kosoves, Behxhet Pacolli, ka deshiren te shohe ne Prishtine kombetaren kuqezi. Ai deshiron te rikonstruktohet sa me shpejt stadiumi i kryeqendres kosovare. Mediat kosovare kane publikuar deklaraten e tij mbi kete ceshtje.  “Jam shume i interesuar qe te kryhet projekti i rinovimit te stadiumit te Prishtines, i cili do t’ia hapte rrugen Shqiperise te luaj ne Prishtine”, tha Pacolli. Deklaratat e zyrtarit te larte te qeverise kosovare vijne pas lajmit per mundesine qe kombetarja kuqezi t’i zhvilloje ndeshjet ne Prishtine, pasi “Qemal Stafa “ ne Tirane do te prishet per t’u ndertuar nje i ri.  Ndeshja Shqiperi-Rumani mund te luhet ne Prishtine dhe levizjet nga dy federatat qe kjo mundesi te behet realitet kane nisur. FSHF eshte ne kerkim te nje stadiumi, ku do t’i zhvilloje ndeshjet e radhes, derisa te perfundoje ndertimi i stadiumit te ri dhe per momentin ka tre alternativa. Stadiumi i Shkodres “Loro Borici”, stadiumi i Prishtines dhe stadiumi Shkupit “Filipi i dyte”.

Pirro Nika


busy
komente