HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 25 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Sergio Batista: Shqiperia, nje test ideal per ne
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Maj 2011 04:45   pdfShtypEmail
albania_against_hungaryTrajneri i kombetares se superyjeve se Argjentines Serxhio Batista theksoi per mediat se: "Miqesorja qe ne do te zhvillojme me ekipin modest te Shqiperise do te jete nje ndeshje idale per ne. Ata pozicionohen ne vendin e 50 te renditjes boterore te Fifa-s dhe kjo ndeshje do te jete nje test i mire dhe i rendesishem per lojtaret e mi para fillimit te kampionatit te kontinentit tone". Kjo ndeshje do te zhvillohet ne stadiumin Municipial te River Plate me daten 20 Qershor dhe pritet te jete miqesorja e fundit per vendasit perpara fillimit te Kupes se Amerikes.

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente