HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Aldi Kozaria i vetmi gazetar shqiptar në konferencë
nga Klevis Bejkolli   E premte, 16 Tetor 2009 17:10   pdfShtypEmail

josif_kuzhe_suedi_konferenc_shtypGazetari i vetëm shqiptar që ka qëndruar dhe ka respektuar trajnerin e kombëtare Shqiptare Josip Kuzhe ka qenë gazetari i “Panorama Sport “, Aldi Kozaria i cili jo vetëm që kishte udhëtuar për të kryer detyrën e gazetarit drejt Stokholmit, por mbi të gjitha për të sjellë lajmet më të reja nga vëndi i largët Nordik për Tifozët Shqiptarë. Pasioni për futbollin , gazetarinë nuk e kanë lënë atë të qëndroj vetëm në shkallët e stadiumit, por ta bëjë detyrën në mënyrë më dinjtoze duke respektuar jo vetëm organin ku punon, por duke i treguar të gjithëve shëmbullin më të mirë që duhet të bëjë një Gazetarë i shtypit Sportiv. Kozaria në fakt ka mbetur i habitur teksa në koferencën e shtypit të tranjerit Suedez ndodheshin mbi 50-te gazetarë vëndas dhe kur komunikimi me shtypin i tranjerit Suedez përfundoj, ateherë përfaqesuesi i federatës Suedeze komunikojë se në koferencë për 2 minuta do të vinte tranjeri Josip Kuzhe, por pa pritur salla u boshatis dhe të vetmit që kanë qëndruar në konferncë kanë qenë Aldi Kozaria me një kolegun e tij Suedez.

(Foto nga konferenca për shtyp e trajnerit të kombëtares Shqipëtare Josip Kuzhe ne Suedi, realizuar nga gazetari Kozaria)


busy
komente