HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Policia kroate keqtrajton tifozet Kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 08 Qershor 2011 21:45   pdfShtypEmail
Tifoz_kuq_e_ziIncidente te vogla ne stadiumin e Zenices, asnje problem ne hyrje dhe dalje nga Bosnja dhe keshtu tifozet kuqezi kane nisur rrugen e kthimit per ne Shqiperi. 150 vete kane kaluar kufirin dhe jane futur ne doganen e Kroacise. Sapo kane kaluar kufirin tifozet shqiptare kane kerkuar te furnizohen me ushqime dhe te bejne nje ndalese per nevoja personale. Sapo e kane bere kete policet kroat i kane nxjerre me forca nga tualetet dhe i kane detyruar te nisen. Situata eshte tensionuar dhe per pak nuk ka pasur perplasje fizike mes paleve. Tifozet kuqezi nuk jane lejuar te ndalojne per asnje moment ne token kroate pa mundur te blejne as edhe nje shishe uje. Me te mberritur ne Malin e Zi ata kane mundur te ushqehen dhe te shpetojne nga barbaria e policise kroate dhe racizmit te pa shkak qe ata kane treguar ndaj shqiptareve. Nje turp i pashpjegueshem.

busy
komente