HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hyka & Berisha në stol, Alushi shënon për Paderborn
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 17 Tetor 2009 20:33   pdfShtypEmail

enis_alushiDy lojtarët e kombëtares Shqiptare Hyka dhe Berisha kanë ngrohur stolat e skuadrave respektive ku luajnë. Për ta nuk ka pasur asnjë minutë aktivizimi. Mainzi i Hykës është mundur, kurse Arminia Bielefeld i Berishës ka fituar minimalishtë 1-0 në fushën e vet.

Enis Alushi ka shënuar golin e parë në minutën e 28’ për skuadrën e Paderbon e cila ka fituar 1- 2 në fushën e Hansa Rostok.

Kel Naraci

(Lojtari me numrin 5 autori i golit per Paderbon-in, Enis Alushi)


busy
komente