HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Patrice Evra: Ndeshjet me Shqiperine jane vendimtare
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 25 Korrik 2011 07:39   pdfShtypEmail

ball_goalPatrice Evra, mbrojtesi i kombetares se Frances dhe Manchester United i konsideron dy ndeshjet ndaj Shqiperise vendimtare ne rrugen e Frances drejt kualifikimit per Evropianin 2012. "Me gjendjen aktuale qe ka grupi ybe eliminator, mendoj se dy ndeshjet ndaj Shqiperise jane vendimtare. ne duhet te luajme per te fituar qe te jemi me te qete drejt kualifikimit", u shpreh Evra per Albaniasoccer.com pak caste pas stervitjes perfundimtare perpara takimit me Chicago Fire ne miqesoren e fundjaves. "Asgje nuk eshte e sigurte, por pa e nenvleresuar kundershtarin, objektivi yne eshte fitorja ne ato takime", perfundoi mbrojtesi Evra opinionin e tij per dy takimet e ardhshme eliminatore te Frances me Shqiperine


busy
komente